{loadmoduleid 170}
SMUTNY KOMAR to wielogatunkowa mieszanka kwiatów i ziół przeznaczona do wysiewu bezpośrednio do gruntu. W opakowaniu znajdują się luźne nasiona roślin jednorocznych i wieloletnich, między innymi kopru ogrodowego, ogórecznika lekarskiego, nagietka lekarskiego, kminku zwyczajnego, chabra bławatka, bazylii, mięty pieprzowej, melisy lekarskiej oraz kocimiętki. Rośliny różnią się wysokością, pokrojem, wyglądem liści i terminem kwitnienia. Dzięki temu tworzą swobodną, naturalistyczną rabatę, której wygląd stopniowo zmienia się w trakcie sezonu. Barwnym kwiatom towarzyszą aromatyczne liście, wprowadzające do ogrodu nuty ziołowe, miętowe, cytrusowe, anyżowe, korzenne i lawendowe.
Ważna informacja: nazwa SMUTNY KOMAR ma charakter humorystyczny. Produkt jest mieszanką nasion kwiatów i ziół przeznaczoną do uprawy ogrodowej. Nie jest środkiem odstraszającym owady, nie chroni przed ukąszeniami i nie jest przeznaczony do zwalczania komarów.
Mieszanka sprawdzi się na rabatach kwiatowych, w ogrodach ziołowych i rustykalnych, wzdłuż ścieżek, przy ogrodzeniach oraz w wydzielonych zakątkach ogrodu. Nasiona można wysiać w jednym większym skupisku lub w kilku miejscach, tworząc zróżnicowane kompozycje kwiatowo-ziołowe. Poszczególne gatunki mogą wschodzić i rozwijać się w różnym tempie. Część roślin wieloletnich w pierwszym sezonie może tworzyć głównie liście, a pełniej zakwitnąć w drugim roku uprawy. Z tego względu wygląd rabaty może zmieniać się również w kolejnych sezonach.
Jak i kiedy wysiewać mieszankę SMUTNY KOMAR?
Przed siewem należy dokładnie spulchnić, oczyścić i wyrównać podłoże. Nasiona wysiewać możliwie równomiernie, a następnie przykryć cienką warstwą ziemi o grubości około 0,5–1 cm. Powierzchnię delikatnie docisnąć i ostrożnie podlać rozproszonym strumieniem wody. Do czasu pojawienia się wschodów warto utrzymywać umiarkowaną wilgotność podłoża. Ze względu na zróżnicowany skład mieszanki rośliny mogą kiełkować i zakwitać w różnych terminach. W sprzyjających warunkach kwitnienie trwa od późnej wiosny lub początku lata do wczesnej jesieni.
| Siew inspekt: | |
| Siew grunt: | IV-V |
| Kwitnienie: | V-IX |
| Rozstawa: | 20×20 cm |
| Wysokość: | 30-100 cm |
| EAN: | 5907595505147 |
W publikacjach naukowych opisywane są badania dotyczące wybranych olejków eterycznych, ekstraktów roślinnych i związków zapachowych oraz ich oddziaływania na określone gatunki komarów. Wyniki odnoszą się do konkretnych preparatów, stężeń i warunków badawczych. Nie potwierdzają działania nasion ani żywych roślin rosnących w ogrodzie. Więcej informacji przedstawiamy w artykule: „Rośliny, olejki eteryczne i komary – przegląd badań naukowych”.
Ogród można uzupełnić również innymi wielogatunkowymi kompozycjami. Mieszanka roślin PRZYCIĄGAJĄCA MOTYLE zawiera gatunki chętnie odwiedzane przez motyle i inne owady zapylające. Mieszanka kwiatów MISJA PERUN obejmuje natomiast rośliny, których kwiaty dostarczają zapylaczom pyłku i nektaru.
Od ćwierć wieku zbieramy nasiona, przechowujemy je i sprzedajemy pasjonatom ogrodnictwa.
Adres email:
toraf@toraf.pl
Nr telefonu :
+48 77 40 242 40
Zapisz się do naszego newsletter i bądź na bieżąco!