Wysiewanie nasion na taśmach i matach – dziwny wymysł czy praktyczne rozwiązanie?

Warto wiedzieć, że wysiew nasion musi odbywać się z zachowaniem określonych zasad. Ważny w tym przypadku jest nie tylko termin wysiewu do gruntu lub inspektu, ale także sposób, w jaki przygotujemy podłoże dla nasion warzyw lub roślin ozdobnych. Wyjaśniamy, jakie korzyści ma wysiewanie nasion na taśmach, matach i krążkach.

Co warto wiedzieć o innowacyjnych metodach wysiewu?

W ostatnich latach pojawiło się na rynku wiele nowinek technologicznych, które znacząco ułatwiają wysiewanie nasion. Korzystają z nich zarówno właściciele gospodarstw rolnych i ogrodniczych oraz producenci nasion, jak i początkujący amatorzy ogrodnictwa. Szczególnie przydatnym rozwiązaniem są specjalne maty, taśmy i krążki do wysiewu nasion. Wykonane z przyjaznych środowisku materiałów m.in. celulozy zapewniają optymalne warunki do kiełkowania oraz umożliwiają utrzymanie odpowiednich odstępów pomiędzy nasionami. Dzięki temu rośliny wschodzą równomiernie, a ich wysiewanie do doniczek, skrzynek, inspektów i do gruntu jest niezwykle proste. Rozwiązanie to bardzo dobrze sprawdza się w przypadku drobnych nasion np. ziół, kwiatów i warzyw, które wymagają szczególnie starannego wysiewu, bo ich zbytnie zagęszczenie może doprowadzić do tego, że nie wykiełkują.

Nasiona na taśmach, matach i krążkach – praktyczne i skuteczne rozwiązanie

Taśmy, maty oraz krążki do wysiewu nasion nie są dziwnym wymysłem. Ich praktyczne zalety doceniają nie tylko amatorzy, ale także rolnicy i ogrodnicy. Jesteśmy doświadczonym producentem najwyższej jakości nasion także w postaci gotowych do wysiewu mat, taśm oraz krążków. W naszej ofercie dostępne są m.in. odpowiednio umieszczone na przeznaczonym do wysiewu podłożu nasiona warzyw gruntowych, ziół oraz roślin ozdobnych. Nie wymagają one żadnego wysiłku podczas wysiewu – wystarczy umieścić je na właściwie dobranej ziemi, delikatnie przysypać, podlewać i oczekiwać na kiełkowanie. Nasiona są rozmieszczone w odpowiednich odstępach, więc nie trzeba później przerywać roślin, które wykiełkują. Co więcej, są lepiej chronione przed działaniem czynników pogodowych – nie są wypłukiwane przez ulewny deszcz oraz zyskują cenną ochronę przed szkodnikami i ptakami, które często powodują szkody w uprawach.